9 Ekim 2019/Arılar
 • Tarafından İrem Mutlukaya
 • 350
 • 3

Bal çeşitlerine göre bal fiyatlarında değişiklikler olabilir. Balın hakikisine göre de bal fiyatlarında farklılık olur. Ucuz bir balın hakiki olmadığını da belirtelim. Ihlamur balı, ayçiçek balı, Petek balı, narenciye balı, keki balı, süzme bal, karakovan balı, çam balı, kestane balı gibi birçok bal çeşidi bulunmaktadır.

İlk olarak kasnak karakovan balından bahsedelim. Fiyatı 100-150 TL arasındadır. Kasnak geçirilerek arıların bal yapmasını sağlayan bir bal türüdür. Petekli olarak üretimi gerçekleşmektedir.

Kütük karakovan balı ise 150-200 TL arasındadır. Normal olarak arı, karakovan balını tamamen kendisi yapar. Herhangi bir ilave yer almamaktadır. Piyasada satılan bu balın içerisinde en pahalı ballar yer almaktadır.

Balkonak Toptan Bal Satın Al

 

Çiçek petek balı ise 50-150 TL arasında değişiklik göstermektedir. Süzmesi ise ortalama 100 TL ile satılır. Bu bal ülkemizde fazlasıyla bulunan bir bal türüdür. Çok farklı çiçeklerin bir arada bulunduğu yörelerde elde edilen bir bal türüdür. Çiçek çeşidi ne kadar fazla olursa kalitesi de o kadar olur.

Kestane petek balının toptan fiyatı ortalama 100- 150 TL arasındadır. Süzmesi ise 150-180 TL arasında değişiklik göstermektedir. Genellikle karadeniz bölgesinde olur ve bala su girince bozulur. Karadenizde de yağmur zamanına denk geldiği için az olur. Yüksek fiyata satışı bu yüzdendir.

Son olarak Ayçiçek petek balından bahsedelim. Ortalama 40-60 TL arasında olur. Süzmesi de 60-80 TL arasındadır. Ayçiçek tarlalarının yoğun olduğu yerlerde olan bal türüdür. Arı tek bir çiçekten yoğun bir şekilde bal topladığı için değeri de oldukça düşüktür. Kısacası çiçek çeşidi ne kadar artarsa bal da o kadar kaliteli olur.


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

3 Comments

 1. Fayık
  7 Temmuz 2020 en 00:23

  200 kg kıe çiçeği balım var toptan alım fiyatınız nedir analiz edilebilir.

 2. Adem Eroğlu
  23 Ocak 2021 en 20:40

  Merhaba
  Çorum merkez çukurören köyü mevkiinde rakım 1050
  10 teneke balım var keven kekik ayçicek karışık. Toptan alım yapıyormusunuz teşekkür ederim.
  05073012506

 3. Yakup
  29 Mayıs 2021 en 15:10

  Merhaba iyi günler nasılsınız ? Ben türkmenistanlıyıım ismim Yakup ve arı balını satmak istiyorum eger ilgileniyorsanız. Balımız organik dogal temiz ve buranın sıcak havasından dolayı farklı çiçeklerden arılarımız bal topluyor. Balımızda bir sıkıntı olmaz ter temiz organik arı balı.Eger isterseniz size gönderebiliris bakmak isterseniz tadı güzeldir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat