14 Temmuz 2019/Bal
  • Tarafından balkonak
  • 349
  • 0

İnsanlar bala birçok yarı tıbbi özellik atfediyorlar. Çok az, varsa tıbbi muayeneye devam edin.

Örneğin, balın yara örtülerinde iyi bir antibakteriyel madde olduğunu gösterdiğini biliyoruz . Bu kesinlikle balın sindirim suyunda seyreltilmesi ve daha sonra vücuda emilmesi, konsantre şurupların korunmasını azalttığı anlamına gelmez.

Günde az miktarda hakiki balyemeyi önermek için bazı gerekçeler mevcut, vücudun daha az yorulmasına yardımcı olabilir,.

Şimdi, bal ve uyku / kilo kaybı / vb. Sorununa geri dönelim… Balın bunlara yardımcı olabileceğine dair hiçbir kanıt olmadığı için şüpheci olmakta haklısınız. Aslında, yatmadan hemen önce konsantre şekerin bir dozunun tüketilmesi, bunun tersi bir etkisinin olması beklenebilir.

Bununla birlikte, birçok insan balı hem rahatlatıcı hem de rahatlatıcı buluyor ve tek başına psikolojik tepki sakinleşmeye ve uyuma katkıda bulunabilir.

Eskiden bir Çinli “her gece bal yemeyi” söyleyen bir söz var. Ham organik bal, uyumadan önce doğrudan yemek için gerçek bir mucize besindir. Şeker içeriğinin kilo alımına neden olacağından korkabiliriz, ancak şok edici gerçek bunun tam tersini yapmasıdır. Vücudunuzun yağ yakmasına yardımcı olur ve karaciğerinizin toksinleri etkili bir şekilde işlemesini sağlar. Yatmadan önce Bal Yemek size yardımcı olacaktır:

  • Derin uyku
  • Kilo kaybı
  • Karaciğer Sağlığı

Bal, Uyurken karaciğeri sindirim yükü olmadan akıllıca onarır ve beynimizin gece 8 saatlik hızlı bir şekilde talep ettiği karaciğer glikojenini sağlar

 

Bal, dinlenmenize ve vücudunuza sinyal vermenize ve “yatmanın zamanı geldiğine” yardım etmenize yardımcı olan triptofan denilen bir besin içerir . Vücudumuz bu besleyiciyi doğal olarak üretmez, ancak bu besleyiciyi diyetimizden elde edebiliriz.

Bazen istemeden gecenin ortasında uyanıyoruz. Bu olur çünkü uykumuzda bile beynimiz glikojen denilen bir maddeye ihtiyaç duyar. Böylelikle böbreklerimizdeki adrenal bezi, uykumuzu bozan adrenalin ve kortizol üretmeye neden olur.

Neyse ki, bal aynı zamanda glikojen içerir. Uyumadan önce tüketmeniz, adrenalin oluşumundan kaçınmanıza ve iyi bir gece uykusu sağlamanıza yardımcı olur.

Bal sadece iyi uyumak için iyi değil. Aslında, balın başka birçok yararı vardır. Bunlardan bazıları:

1. Kan basıncınızı düşürür

Bazen semptom eksikliği nedeniyle “sessiz katil” olarak adlandırılan yüksek kan basıncı kalp hastalığı ve diğer kalp ile ilgili komplikasyonlar için önemli bir risktir. Kan basıncınızı düşürmek için balı bu şekilde kullanabilirsiniz .

2. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir

Bağışıklık sistemi olmadan vücudumuz bakteri, virüs, parazit ve diğerlerinden saldırıya açık olacaktır. İşte balın güçlü bir bağışıklık sistemi güçlendiricisi olmasının ve yaraların iyileşmesine yardımcı olmasının nedeni budur .

3. Vücudunuz daha hızlı yağ yakmaya başlayacak

Balın da yağ yaktığını biliyor muydun? Bu şekilde diyetinize bal eklemelisiniz .

4. Öksürükleri uzak tutun

Bal, bir öksürük için en önemli doğal panzehirlerden biridir. Doğal antienflamatuar özelliği boğaz ağrınızı yatıştırmak için boğazınızı kaplar. Öksürük için bal almak için şu adımları izleyin .

5. Günlük yaşlanma karşıtı ortağınızdır.

Yaşlanmayı yavaşlatmanın en iyi yolu antioksidanları tüketmektir. Bal bunlarla dolu. Mükemmel ağartma ve nemlendirme özelliklerine sahiptir. Kuruluğa bağlı dengesiz cilt tonu problemini tedavi etmeye yardımcı olur . Balınızı cildinizi aydınlatmak, sivilce izlerinin solmasına yardımcı olmak ve yaşlılık lekelerini azaltmak için kullanabileceğiniz iki yöntem .

6. Bu depresyon önlemek yardımcı olacaktır

Depresyon ve anksiyete bazen bizi bütün gece uyanık tutar. Bal, uykuya neden olan doğal bir ajan olan triptofan ile doldurulur. Enerjik ve motive olmuş hissi uyandırmak istiyorsanız, bu adımları izlediğinizden emin olun .


Yardıma mı ihtiyacınız var?
Lütfen konu altındaki yorumlardan bize yazın. Uzman arıcılarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

WhatsApp chat